NurPlast

ISLÂM KARDESLIGI YENI YARALAR ALMASIN

Ömer ÖZSUNAR

Yazar : Ömer ÖZSUNAR

Hiçbir siyasi görüsün ve partinin yaninda veya karsisinda olmadan, zaten parçalanmis, birbirine düsman olmus Ortadoguda yeni düsmanliklar olusturulmamasi için son gelismeler karsisindaki vicdânî tavrimiz budur:

Bugün (14 Ocak 2018) ajanslardan isittigimize göre, Dünyanin öbür ucundaki Amerika kapimizin dibinde ordu tesis etmektedir. Kendisine masa olarak kullanacak ve mes’um amaçlarini icra edecek bir oyuncak olarak ta maalesef YPG’li PKK’li bir kisim gafilleri bulmustur. Elbette ki bunlarin Kürtleri temsil ettigi düsünülemez. Bu bölgenin hâkim unsurlari olan Kürt Türk Arap ve Farslarin kism-i âzami samimi Müslümandir ve Amerikan/ Ingiliz/ Avrupa Haçli siyasetine taraftar degildir. Dünyada insanim diyen hiçbir kimse, bunlarin HÂLEN dünyanin birçok yerinde Müslümanlara karsi yaptiklari ve yapilmasina seyirci kaldiklari ve engellemedikleri veya direkt ya da dolayli olarak destekledikleri esedd-i zulümlerine kalben taraftar olamaz. Fakat maalesef insanligin yüzkarasi bu zalim güruh bölgemizdeki insanlarimizi çesitli vesilelerle kandirarak ve menfaatlerle çesitli desiselerle kendi siyasetlerine, çok az bir gafil azinligi alet etmektedirler.

Samimi mü’minlerden hiçbir zaman bir iltifat görmeyen Amerika’nin güdümündeki bu yeni teskil edilecek 30 000 kisilik YPG ordusu muhtemelen bölgedeki Kürt Türk Arap Fars devlet ve unsurlarinin aleyhine kullanilacaktir. Dolayisiyla bölgenin huzur ve asayisine ciddi bir tehdit ve tehlike olacaktir. Çünkü bu askeri gücün ipi; hiçbir zaman Müslümanin hayrini huzur ve asayisini istemeyen Haçli ve Siyonist zihniyetin elindedir. Gafil ve safderun Müslümanlarin bunlara aldanmamasi için geçmise veya yakin tarihe ve günümüzdeki siyasetlerine, ÜMMETÇI bir nazarla göz attigimizda bunun böyle oldugunu rahatlikla görebiliriz.

Eger böyle giderse maalesef Bölgedeki diger unsurlar Amerikan menfaatlerine alet olan bu gafil gruplara nefretini umumilestirerek bütün Kürtlere tesmil etme tehlikesi vardir. Böylece yeni düsmanlik tohumlari ekilecek, kan davalari, kin ve nefret, ayrilik ve sikak sürüp gidecektir. Bu ise Islâm kardesligine ve Islâm ittihadina büyük bir darbe olur; iyilesmesi çok zor yaralar açar. Ecnebi güçlerin menfaatine olan Bu fitneye düsmemek için uyanik olalim; onlarin savas oyunlarina gelmeyelim.

Asayis ve emniyetin, huzur ve sükûnun manevi bekçileri olan Nur Talebeleri hiçbir zaman bu çesit dis güçlere tarafgir ve payanda olmayacaklardir. Artik Dünyanin her tarafina yayilan her unsur ve devletin içinde bulunan Nur Talebeleri; Her zaman “Müsbet hareket” edip, Bu vatan ve milletin yaninda olarak Ecnebi planlarini bozacaklardir.

“ Madem ben de bu vatanin bir evladiyim, bu vatanin saadetine hizmet etmek benim için farzdir. Maddi cihette elimden hiçbir sey gelmiyor. Yalniz Kur’ân’dan anladigim ve kaleme aldigim Meyve Risalesi ile Hüccetü’l- Bâliga ’yi [Asâ-yi Mûsâ mecmuasidir] yeni hurufla tab’ etmek için bazi kardeslerime izin verdim. …Kat’iyyen size beyan ediyorum ki benim maksadim, bunun tab’inda bu mübarek milleti ve vatani manevi ve maddi anarsilikten muhafaza etmek ve asayis ve inzibata manevi yardim etmek ve anarsiligi uyandiran harici bir cereyanin [Bolsevizm] istilasina manevi bir sed çekmek ve âlem-i Islâm’in bize karsi itiraz ve ittihamini izaleye ve eski muhabbet ve uhuvvetini celp etmeye çalismaktir.”

“Bizim vazifemiz müsbet hareket etmektir. Menfi hareket degildir. Rizâ-yi ilâhiye göre sirf hizmet-i imaniyeyi yapmaktir, vazife-i ilâhiyeye karismamaktir. Bizler “asayisi muhafaza”yi netice veren müsbet iman hizmeti içinde her bir sikintiya karsi sabirla, sükürle mükellefiz.”

“ Cenâb-i Hakk'a hadsiz sükür olsun ki: Binler haysiyet ve serefimi bu vatandaki bîçarelerin istirahatina ve onlardan belalarin def'ine feda etmek için bana bir hâlet-i ruhiyeyi ihsan eylemis ki Bu milletin asayisine, hususan masum çocuklarin ve muhterem ihtiyarlarin ve bîçare hastalarin ve fakirlerin dünyevî istirahatlarina ve uhrevî saadetlerine binler hayatimi ve binler serefimi feda etmeye hazirim.”

“ Acaba, bu vatan ve dinin gizli düsmanlarinin bu esedd-i zulm-ü nemrudânelerine karsi, manevî pek çok kuvveti bulunan bu fedakârin tahammülü ve “maddî kuvvetle ve menfî cihette mukabele” etmemesinin hikmeti nedir?''

Iste bunu, size ve umum ehl-i vicdana ilân ediyorum ki; yüzde on zindik dinsizin yüzünden doksan masuma zarar gelmemek için, bütün kuvvetiyle dâhildeki emniyet ve asayisi muhafaza etmek için Nur dersleriyle herkesin kalbine bir yasakçi birakmak için, Kur'an-i Hakîm ona o dersi vermis. Yoksa bir günde yirmi sekiz senelik zalim düsmanlarimdan intikamimi alabilirim. Onun içindir ki; asayisi masumlarin hatiri için muhafaza yolunda haysiyetini, serefini tahkir edenlere karsi müdafaa etmiyor ve diyor ki:

''Ben, degil dünyevî hayati, lüzum olsa âhiret hayatimi da millet-i Islâmiye hesabina feda edecegim. Said Nursî ”


Yazarın tüm yazıları.


BU HABERE YORUM YAPIN!
Yorumunuz site yöneticileri tarafından onaylandıktan sonra bu alanda görünecektir.

BU HABERE YAPILMIŞ YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu siz yapın.

KUR'AN-I KERİM

NAMAZ VAKİTLERİ

FACEBOOK'TA RİSALEANTEP