NurPlast
9/13/2017 | A+ | A-

Selim Gündüzalp vefat etti

Inna lillahi ve inna ileyhi raciun
Selim Gündüzalp vefat etti

 Risale Haber-Haber Merkezi

Zafer Dergisi kurucusu ve genel yayin yönetmeni Selim Gündüzalp geçirdigi kalp krizi neticesinde vefat etti. Hayatini iman ve Kur'an davasina adayan isimlerden olan Gündüzalp, ölüm hakikatini anlatan çalismalari ile de biliniyor.

(Gündüzalp adeta ismi ile özdeslesen Zafer Dergisi'nin 40 yilini Risale Haber'e anlamisti.

Cenazesi 13 Eylül- Çarsamba günü Adapazari'nda Orhan Camiinde ikindi namazinin ardindan kilinacak cenaze namazindan sonra defnedilecektir. 

SELIM GÜNDÜZALP KIMDIR?

1954 yilinda Adapazari’nda dünyaya geldi. Sirasiyla Adapazari Kurtulus Ilkokulu’nu, Adapazari Merkez Ortaokulu’nu ve Adapazari Lisesi’ni okudu. 1979 yilinda, Marmara Üniversitesi Egitim Enstitüsü Türkçe Bölümü’nden mezun oldu. 1968 yilinda, ortaokul ögrencisiyken, günlük bir gazetenin tertip ettigi, bir siir yarismasiyla yazi hayatina basladi. Bir müddet basketbol ile ilgilendi. Zafer Dergisi’nin kuruculari arasinda yer aldi. 1977 yilinin ilk aylarinda ilk sayisi çikan Zafer Dergisi’nde, o günden vefatina kadar çalismalarina devam etti.

“Ölüm ve Ötesi” adli ilk kitabi 1985’de Cihan Yayinlari’nda nesroldu. 1986’da Zafer Yayinlari’nda, aile serisinde “Ölüm Son Degildir” adli kitabi çikti. 1991 yilinda “Ölüm Son Degildir” adli kitabi, küçük cep kitabi olarak basildi. Ölüm Son Degildir 1, 2 ve 3 adli kitaplari, sirasiyla 1999, 2001 ve 2002 yillarinda basildi. 1991 yilinda Zafer Yayinlari’nin da kurucusu olan Selim Gündüzalp, 2002’den itibaren toplami 15 adet olan öykü dizisi kitaplarini çikarmaya basladi.

2003 yilinda “Deyimler ve Öyküleri” dizisini olusturmaya basladi. 2003 yilinda Zafer Yayinlari’nin bir alt kurulusu olan Ugurböcegi Yayinlari’nin kuruculugunda da bulundu. Ugurböcegi Yayinlari su an 120’ye yakin kitabiyla yayin hayatina devam etmektedir. Ugurböcegi Yayinlari’nda birçok kitabin yayina hazirlanmasinda katkida bulunmustur. Ayrica bu yayinevinde baska bir müstear isimle, çocuklara yönelik çalismalar da yapmistir. “Allah ve Dua”, “Allah ve Ümit” ve “Allah ve Ask” isimli tefekkür kitaplarinin, “Serap” isimli bir romanin da yazaridir. Ayrica “Asr-i Saadetten Öyküler” adiyla bilinen bir diger öykü dizisine ve daha birçok telif ve derleme kitaba da imza atmistir.BU HABERE YORUM YAPIN!
Yorumunuz site yöneticileri tarafından onaylandıktan sonra bu alanda görünecektir.

BU HABERE YAPILMIŞ YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu siz yapın.

KUR'AN-I KERİM

NAMAZ VAKİTLERİ

FACEBOOK'TA RİSALEANTEP