NurPlast

Fetullah Gülen: 1971'de Nurcu degilim, 2000'de 'Nurcu olmadigimi defalarca belirttim

Fetullah Gülen: 1971'de Nurcu degilim, 2000'de 'Nurcu olmadigimi defalarca belirttim'Nurcu olmadigini yazili ve sözlü olarak her zaman vurguladi

FETÖ elebasi Fetullah Gülen, mahkeme tarafindan sorgulandigi dönemlerde Nurcu olmadigini yazili ve sözlü olarak her zaman vurguladi.

Cumhuriyet gazetesindeki yazi dizinde bununla ilgili iki örnek verildi:

YIL 1971: NURCU DEGILIM

"Gülen, 12 Mart 1971 muhtirasindan sonra “irtica propagandasi” yaptigi gerekçesiyle 6 ay tutuklu kaldi. Yargilandigi davada 3 yil hapse mahkûm oldu ve bu ceza Askeri Yargitay’ca da 1973’te onandi. Ancak 1974’te çikan Af Kanunu ile davanin düsürülmesine karar verildi. 54 sanikli bu davada, kendisi ve kendisine bagli bulunan birkaç kisi disinda yargilanan tüm saniklar Nurcu olduklarini kabul ederken, Gülen bunu inkâr etti. 

YIL 2000: NURCU OLMADIGIMI DEFALARCA BELIRTTIM

"Dönemin DGM savcisi Nuh Mete Yüksel, 2000 yilinda Gülen hakkinda “laik devlet yapisini degistirerek, dini kurallara dayali bir devlet düzeni kurmak amaciyla örgüt kurmak suçundan” dava açti. Dava Ankara 2 No’lu DGM’de görüldü. Gülen, avukatlari araciligiyla verdigi savunmada bir kez daha Nurcu oldugunu kabul etmedi: “Müslüman olmak disinda Nurculuk, vb. hiçbir akima mensup degilim. Simdiye kadar ‘ci, cu’ gibi degerlendirmelerin ayrimcilik manasina geldigini, bu bakimdan Müslüman olmak disinda hiçbir akima mensup bulunmadigimi ve dolayisiyla Nurcu olmadigimi defalarca belirttim.”BU HABERE YORUM YAPIN!
Yorumunuz site yöneticileri tarafından onaylandıktan sonra bu alanda görünecektir.

BU HABERE YAPILMIŞ YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu siz yapın.

KUR'AN-I KERİM

NAMAZ VAKİTLERİ

FACEBOOK'TA RİSALEANTEP