NurPlast

Gülen'e 'Hz. Isa olmadigini açikla' dedim, böyle cevap verdi

Gülen'e 'Hz. Isa olmadigini açikla' dedim, böyle cevap verdi

FETÖ lideri Gülen’in Manisa’da vaizlik yaptigi dönemde sürece taniklik yapan Imam Ali Katiöz, hakkinda yayilan Mesih Isa iddialari için Gülen'in açiklama yapmasini istedigini ve aldigi cevabi aktardi

Gülen’in hakkindaki Mesihlik dedikodusunun yayilmasindan memnuniyet duydugunu aktaran Imam Ali Katiöz, Sabah'a yaptigi çarpici açiklamalarda bizzat sahit oldugu durumlari anlatti. 

GÜLEN, RISALE-I NUR'U BASAMAK YAPTI

O dönemde imam olarak Manisa'da görev yaptigini söyleyen ve bunlar için hashasi tanimlamasi az diyen Ali Katiöz, ''Gülen'de burada vaiz olarak camilerde toplanti yapiyordu. Ilk tanistigimizda Risale-i Nur külliyatini iyi bilen biri degildi. Hitabeti iyiydi. Risale-i Nur'u basamak yaparak bugünkü cemaati kurdu. Biz bugünkü devleti ele geçirme planlarini o zamanlar kesfedemedik fakat o günler yanlislarini protesto ederek defalarca uyarmistik'' ifadelerini kullandi.

''SOHBET DIYE GIYBET YAPIYORDU''

Gülen'in iki sene boyunca Manisa'da yasadigini belirten Katiöz, FETÖ liderinin iki sene boyunca Manisa'da kaldigini belirterek, ''Kibris çikarmasindan sonra geldi. Manisa merkez camiinde de vaaz etti. Izmir'den bunlarin tasima bir gençligi vardi. Camiye girdim baktim bu kürsüde konusuyor. Konustugu sey tamamiyla giybet, dedikodu ama o kadar hitabeti iyi ki herkesi kandiriyor. Bir taraftan da agliyor cemaat de agliyor. Vaazdan sonra imam odasina girdim o da geldi. Hemen yanima geldi boynuma sarildi agladi. Dedi ki 'o Kürt!' Bir hayirsever Kürt vatandasimiz hakkinda dedikodu yapiyordu. Gülen tamamen hem fasist hem de Kürt düsmanidir.'' seklinde konustu.

''ISA DEGILIM DEMIYOR, HOSUNA GIDIYORDU''

Gülen'le bir çok konuda tartismaya girdigini belirten Katiöz, ''Bir keresinde Izmir'de hocaya söyle söylemistim. 'Hocam senin anan belli baban belli dedikodu her tarafa yayildi size herkes Mesih diyor' demistim. Hatta 'Hz. Isa degilim de, artik konus bu fitne bastirilsin' da demistim. Gülen'de söyle dedi 'Peygamber olana peygamber degildir demek küfürdür, peygamber olmayana peygamberdir demek de küfürdür' demisti. Yani bu dedikoduyu yaydiran da kendisi ve bundan memnuniyet duyuyordu. Akli dengesinde sikinti oldugunu düsünüyorduk'' ifadelerini kullandi.BU HABERE YORUM YAPIN!
Yorumunuz site yöneticileri tarafından onaylandıktan sonra bu alanda görünecektir.

BU HABERE YAPILMIŞ YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu siz yapın.

KUR'AN-I KERİM

NAMAZ VAKİTLERİ

FACEBOOK'TA RİSALEANTEP