NurPlast

FETÖ'nün en büyük engeli Risale-i Nur ve talebeleriydi

 

FETÖ'nün en büyük engeli Risale-i Nur ve talebeleriydi

Said Yüce canli yayinda konustu: FETÖ, Risale-i Nur'u tahrif edip sahtelestirmeye çalisti, Bediüzzaman'in talebelerini ise ölümle tehdit etti

AK Parti Isparta Milletvekili Said Yüce, FETÖ'nün en büyük engelinin Risale-i Nur ve talebeleri oldugunu, bunun için Risale-i Nur'u tahrif edip sahtelestirmeye çalistigini, Bediüzzaman'in talebelerini ise ölümle tehdit ettigini söyledi.

TV 24'ün canli yayinina katilan Yüce, FETÖ'nün basta Kur’an ve Hadis-i Serif olmak üzere Islami degerleri istismar ve alet ettigini belirtti. Yüce, "Yeri geldi ayeti, hadisi, alimleri, Bediüzzaman'i istismar ederek, tahrif ederek hedefine dogru gidiyordu" ded.

Yüce'nin konusmasindan notlar söyle:

IÇI BOSALTILMIS, RUHU ALINMIS BIR ISLAM HEDEFLEDI

Son 40 yildir vaazlarda, kasetlerde ve bu yapiya ait yayinlarda aglayarak, aglatarak çizdigi tablolarla halki kandirdilar. Gazeteleri, kasetleri ile öyle bir tablo olusturuyordu ki ilk gören etkileniyordu. Devlete, kurumlarina sizdilar. Asrimizin büyük Islam alimi Bediüzzaman Said Nursi, "iman ve Kur'an hizmeti hiç bir maddi, manevi ve uhrevi islere alet edilemez" diyor. FETÖ ise bütün mukaddes degerleri alet ederek kullandi. 

FETÖ'nün yapmak istedigi içi bosaltilmis bir islam olusturmak. Bediüzzaman'in "zindika komitesi" dedigi olusumlar da tam böyle bir seyi istiyordu. FETÖ ve adamlari bunu yapmak istedi. Içi bosaltilmis, ruhu alinmis bir Islam için çalistilar.

CUMHURBASKANIMIZIN AKTARDIGI BEDIÜZZAMAN SÖZÜ

Bediüzzaman'in 6 bin sayfalik Risale-i Nur külliyati Kur'an-i Kerim'in mucizeligini, Efendimizin (asm) Peygamberliginin risaletini, hakikatini anlatir. Bediüzzaman kendi elini bile öptürmezdi. 

Cumhurbaskanimiz Recep Tayyip Erdogan, Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin, "baki hakikatler fani sahsiyletler üzerine bina edilmez" sözünü meydanlarda, televizyonlarda, toplantilarda çok dile getirdi.

FETÖ Imami Gazali, Imami Rabbani ve Bediüzzaman gibi alimleri kendine engel olarak görüyordu. Gülen, Kur'an, Hadis ve Risale-i Nurdaki güzellikleri anlatiyor ama isim vermiyordu. Onlari hirsizliyordu. Kendi görüsü gibi anlatiyordu.

FETÖ'NÜN EN BÜYÜK ENGELI RISALE-I NUR VE TALEBELERIYDI

FETÖ'nün en büyük engeli Risale-i Nur ve takipçileriydi. Cumhurbaskanimiz Recep Tayyip Erdogan bu süreçlerden önce, Bediüzzaman Hazretlerinin talebeleriyle görüstü. 17 Araliktan sonra Bediüzzaman'in talebesi Mehmet Firinci abiye Amerika'dan telefon geldi. Ben de yanindaydim. "Önümüze çikani ortadan kaldiririz" seklinde tehdit edildi. 

FETÖ'cüler Risale-i Nuru tahrif ettiler. Sahtelestirmeye çalistilar. Ondaki manevi kuvveti yok ederek kendi kitaplarina revaç vermeyi amaçladilar. 

BEDIÜZZAMAN'IN TALEBELERINE GELEN ÖLÜM TEHDITLERI

Bediüzzaman'in talebeleri, tahriften vazgeçmesi için Gülen'e mektup yazdilar. Ama Gülen kabul etmedi. Bediüzzaman'in talebelerine sosyal medyada hakaret ettiler. Türkiye imami, Gazeteciler Yazarlar Vakfi eski baskani Harun Tokak'la görüsmeye gittim. "Bediüzzaman'in talebeleri çok üzülüyor bundan vazgeçin" dedik. En son "mahkemeye versinler" dedi. Sonra da "Latif Erdogan ve Kemalettin Özdemir’e de söyle fazla konusmasinlar, hayatlariyla öderler" diye tehdit etti.

Görüsmeyi Mustafa Sungur agabeye anlattim. Sungur abi ilk defa beddua etti. "Elleri ayaklari kirilsin" dedi. Simdi aynen bu yasaniyor. 

GÜLEN, "BEN NURCU DEGILIM" DIYORDU

Gülen, Bediüzzaman'i Kürt diye ziyaret etmedi. Bunu açik açik yazdi. Risaleleri kendi maksadina alet etmek için kullandi. Her zaman Nurcu olduklarini inkar ettiler. Ama kamuoyunda tam tersi bilindi. 1971’de sikiyönetim mahkemesinde bütün Nur talebeleri “Ben Nurcuyum” derken, o “Ben Nur talebesi degilim” dedi. 

Bediüzzaman Adnan Menderes'i Islamiyet, vatan namina destekledi. Talebeleri de açik açik Recep Tayyip Erdogan'i ve AK Parti'yi destkledi. Açiklama yaptilar. Ama FETÖ'cüler bundan çok rahatsiz oldular. Ardindan Bediüzzaman Hazretlerinin talebelerinin üst üste ölümleri yasandi. Bu adamlar herseyin içine sizdiklari gibi bütün cemaatlerin içine de sizdilar ve bu sizanlar hala faal, aktif durumda olabilirler. Teyakkuzda olmak lazim. 

Müceddit, Islami bir kavram. Imami Rabbani, Halid-i Bagdadi, Mevlana, Sahi Naksibend, Bediüzzaman gibi zatlar için kullaniliyor. Gerçek mücedditlerin derdi, sahsi anlamda maddi ve manevi bir maksat gütmeden Imani konulardir. Fakat FETÖ yapilanmasi öyle mi? Gülen kendini de bu silsleye dahil etmeye çalisliyor. Halbuki bu mübarek isimlerin hiç birinin dünyalik bir seyi yoktu. 

HIÇ BIR TARIKAT VE CEMAAT ENDISE ETMESIN

Bediüzzaman tek parti döneminde tutuklanirken yurt disina kaçirma tekliflerini geri çevirdi. "Mekke'de olsam buraya gelirdim" diyor. 

Hiç bir cemaat, tarikat ve grup endise etmesin. Hizmetlerine devam etsinler. 

Gülen, 1991'de de Risale-i Nur'u sadelestirmek istedi. Bediüzzaman'in talebelerinden Bayram Yüksel ve Mustafa Sungur agabeyler karsi çikti. Bayram Yüksel agabey çok süpheli bir trafik kazasiyla vefat etti.

 

 BU HABERE YORUM YAPIN!
Yorumunuz site yöneticileri tarafından onaylandıktan sonra bu alanda görünecektir.

BU HABERE YAPILMIŞ YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu siz yapın.

KUR'AN-I KERİM

NAMAZ VAKİTLERİ

FACEBOOK'TA RİSALEANTEP