NurPlast

FET֒nün tehdit ettigi Said Nursi'nin talebelerinin ölümleri süpheli

AK Parti Istanbul Milletvekili Metin Külünk'ten sonra Said Yüce de bizzat sahit oldugu tehditlerin ardindan gelen ölümler ile ilgili süphelerini anlatti

Terör örgütü FETÖ’nün Islamiyet’i kullanarak Türkiye’de taban kazanmaya çalistigi ve bunun önünde engel gördügü diger dini cemaatler ile birlikte Said Nursi’nin yasayan 6 vekilini ölümle tehdit ettigi, ardindan bes din aliminin süpheli kalp krizleriyle öldügü ortaya çikti. FETÖ’cülerin “Hayatlariyla öderler” seklindeki ölüm tehditlerine bizzat taniklik ettigini belirten AK Parti Isparta Milletvekili Sait Yüce, “Fetullah Gülen, kafasindaki menfur hedefe ulasmak için Bediüzzaman Hazretleri’ni ve talebelerini engel gördü” dedi.

ÖLÜM MAKINESI

Yüce, terörist basi Fetullah Gülen’in basarisiz darbe girisimi sonrasinda yaptigi açiklamada, “Beyin kanamasi balyoz gibi inebilir alir götürür” sözleriyle, FETÖ ile mücadele edenleri ölümle tehdit ettigine dikkat çekti. AK Parti Milletvekili Sait Yüce, “Örgüt, Türkiye’de genislemelerine engel  gördükleri siyasetçi, gazeteci veya dini cemaatlere karsi, içlerine soktuklari adamlarin sebep olduklari ihtilaflar ve hadiselerle gözü dönmüs bir ölüm makinesi olduklarini gösterdi” diye konustu. Teröristbasi Fetullah Gülen’in basta Kur’an-i Kerim ve Islamiyet’i istismar etmeye çalistiginin altini çizen Sait Yüce, FETÖ’nün Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri’nin Risale-i Nur’unu tahrip ederek yayinlamaya çalismasi ve 17-25 Aralik sonrasinda kendilerine tepki gösteren din alimlerine ölümle tehdit etmesine ve ardindan bes alimin süpheli ölümüne dikkat çekti.

SADECE BIRI KALDI

FETÖ tarafindan Said Nursi’nin bes talebesinin öldürüldügüne iliskin süphesini anlatan Yüce, sunlari söyledi: “Talebeleri, Gülen hareketinin yanlisliklarini ve Nurculuk hareketiyle ilgisi olamayacak sapkin yönelimlerinden bahsetmeye baslamis, 17-25 Aralik sonrasinda da bu girisimin yanlisligini ortak bir açiklamayla kinamislardi. Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri’nin "manevi evladim, varis ve vekilim" dedigi Mustafa Sungur, FETÖ’nün ve mensuplarinin Islamiyet’e zarar veren uygulamalarindan vazgeçmelerini istemis, "Elleri ayaklari kirilsin" diye beddua etmisti. Nursi’nin o gün hayatta olan talebeleri Mustafa Sungur, Abdullah Yegin, Abdülkadir Badilli, Mehmet Firinci, Hüsnü Bayram, Salih Özcan, 17-25 Aralik’tan yedi gün sonra gazete ilanlari ve açiklamayla FETÖ’yü açik bir sekilde kinadi. O açiklamadan sonra, Bediüzzaman Hazretleri’nin yasayan alti talebesinden merhum Mustafa Sungur, Abdülkadir Badilli, Said Özdemir, Abdullah Yegin ve Salih Özcan gelen tehditlere ragmen örgüt sempatizani aile fertleri tarafindan tedavi için götürüldükleri FETÖ’ye ait hastanelerde ya da baska saglik kuruluslarindaki Paralel Yapi’ya mensup doktorlarin kontrolü altindayken süpheli sekilde kalp krizinden öldüler.” 

AK Parti Isparta Milletvekili Yüce, FETÖ’nün alti din alimini ölümle tehdit etmesine ve örgüt hastanelerinde süpheli ölümlerine bizzat tanik oldugunu anlatti:

HAYATLARIYLA ÖDERLER

“Mehmet Firinci’ya ABD’den kimligi belirsiz telefonlarla “Biz karsimiza çikanlari yok ederiz. Konusmalariniza dikkat edin” tehditleri geldi. Bizzat sahit oldum. Su an yurtdisinda olan FETÖ’nün üst düzey adamlarindan Gazeteciler ve Yazarlar Vakfi eski Baskani Harun Tokak’a, Gülen’e ulastirmasi için merhum Mustafa Sungur’un mektubunu götürdüm. Risaleleri tahrip etmemelerini istedik. Harun Tokak, tam kapidan çikarken bana "Latif Erdogan ve Kemalettin Özdemir’e de söyle fazla konusmasinlar, hayatlariyla öderler" dedi, dondum kaldim.”

Kaynak: Selim Efe Erdem-Star

metinkulunk_risalehaber.jpgBU HABERE YORUM YAPIN!
Yorumunuz site yöneticileri tarafından onaylandıktan sonra bu alanda görünecektir.

BU HABERE YAPILMIŞ YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu siz yapın.

KUR'AN-I KERİM

NAMAZ VAKİTLERİ

FACEBOOK'TA RİSALEANTEP