NurPlast

Ilker Basbug: FETÖ'cülerle birlikte olup Nurculari ordudan attik!

Genelkurmay eski Baskani Ilker Basbug'dan itiraf gibi açiklama


Genelkurmay eski Baskani Ilker Basbug, 2002-2010 yillarinda TSK’dan atilanlardan bir kisinin dahi FETÖ’cü olmadigini, atilanlarin Nurcu Mehmet Kurdoglu ekibinden oldugunu belirterek: “Rakip cemaatin elemanlarini uzaklastirmada bizi kullanmislar” dedi. 

CNN TÜRK'te Tarafsiz Bölge programinda Ahmet Hakan'in sorularini yanitlayan 26. Genelkurmay Baskani Ilker Basbug, "15 Temmuz'u bir askeri darbe olarak degerlendirmiyorum. Bu Gülen cemaatinin silahli darbe hareketi" dedi. 'Darbenin arkasinda 3 grup var' diyen Basbug, 15 Temmuz kalkismasinin arkasinda planlayan, yöneten, kurgulayan ana isim Cemaat’tir. Ikincisi büyük bir ihtimalle aninda yapmasi gereken hareketi yapmayanlar, gecikenler, tereddüde düsenler… Bunlar cemaatçi mi hayir. Böyle bir grup da var bunlarin içinde. Üçüncü grup ise cemaatçi olmamasina ragmen buradan istifade etmek isteyen bazi insanlar olabilir.” diye konustu.

Silahli Kuvvetlere sizmalarda Milli Istihbarat Teskilatinin (MIT) sorumlu oldugunu savunan Ilker Basbug, bir dönem MIT’in cemaatçilerle dolu oldugunu söyledi.

Basbug, 2002-2010 yillarinda TSK’dan atmalarin hep MIT raporlarina göre yapildigini ve o yillarda atilanlardan bir kisinin dahi FETÖ’cü olmadigini söyledi. Atilanlarin diger Nurcu kolu Mehmet Kurdoglu ekibinden oldugunu belirten Basbug, “Rakip cemaatin elemanlarini uzaklastirmada bizi kullanmislar” dedi. 

ihaBU HABERE YORUM YAPIN!
Yorumunuz site yöneticileri tarafından onaylandıktan sonra bu alanda görünecektir.

BU HABERE YAPILMIŞ YORUMLAR
ayni seyler9/24/2016 3:03:49 PM

Fetö-Pdy sorusturma süreçlerinde MIT''ten ve emniyetten kurumlara ve komisyonlara bilgi akisinda perdeleme yapiliyor. Kurumlar ve komisyonlar yanlis yönlendiriliyor. Özellikle üniversitelerin özerkliginden istifade ederek buralarda yanlis yönlendirmeler çok rahat yapiliyor. Fetöcüler perdeleniyor, olmayanlar magdur ediliyor. Magdurlarin sayisi artirilarak hükümete ve milletin birlikteligine zarar veriliyor. Allah adalet ve istikametten ayirmasin.

KUR'AN-I KERİM

NAMAZ VAKİTLERİ

FACEBOOK'TA RİSALEANTEP