Türkiye'deki darbe girisimi sonrasinda akibeti merak edilen Genelkurmay Baskani Hulusi Akar, Ankara'daki Akinci Hava Üssü'ne düzenlenen operasyon sonrasinda ilk kez Çankaya'da görüntülendi.

OPERASYONDAN SONRA ILK KEZ

Genelkurmay Baskani Hulusi Akar, Ankara'daki Akinci Hava Üssü'ne düzenlenen operasyon sonrasinda ilk kez Çankaya'da görüntülendi. Akar sonrasinda Basbakan Binali Yildirim'la birlikte gazetecilerin karsisina çikti. Genelkurmay Baskani ögleden sonra ise Meclis'teki özel oturuma katilip; toplanti sonrasinda, TBMM Baskani, muhalefet liderleri, yüksek yargi organlarinin baskanlariyla kameralara birliktelik pozu verdi.

NASIL REHIN ALINDIGINI ANLATTI

CNN Türk’ün haberine göre, Genelkurmay Baskani Akar darbe girisiminin baslamasiyla birlikte, kendisini yakin çalisma arkadaslari, emir subayi ve özel kaleminin gözaltina almaya çalistigini anlatti.

BOYNUNDAKI MORLUK...

Genelkurmay Baskani kendisine silah dogrultuldugunu, karsi koyunca da arbede yasandigini söyledi. Akar’in boynundaki morlugun da bu sirada olustugu ögrenildi. Akar yasadiklarini, TBMM Baskani, Basbakan, CHP ve MHP liderleriyle Meclis’te yaptigi görüsmede anlatti. Görüsme yaklasik 40 dakika sürdü.

YEMEK VE SU VERMEDILER
Rehin alinan komutanlara 20 saat boyunca 20 saat yemek ve su verilmedi.

ÖLÜM TEHDIDI
Hulusi Akar'a "Bildiriyi imzalarsaniz hayati tehlikeniz olmaz" denildi.

Kaynak: Türkiye Gazetesi