NurPlast

Cumhurbaskani Erdogan: Faiz altinda inim inim inliyoruz

 Cumhurbaskani Recep Tayyip Erdogan, faizlerin düsmesi gerektigini söyledi. Cumhurbaskanligi Külliyesi’nde Dis Ekonomik Iliskiler Kurulu üyesi isadamlari ve büyükelçilerle iftarda bir araya gelen Erdogan, faizin yatirimci için tesvik araci olacaksa anlamli oldugunu aksi halde zulüm aracina döneceginisöyledi. Erdogan, “Faizin zulmü altinda inim inim inleyen ülkeler biliyorum. Basta benim ülkem. Bundan kurtulmaliyiz” dedi.

ABD’YI ÖRNEK VERDI

ABD’de faiz oraninin yüzde 0.50, Japonya’da ise ekside oldugunu vurgulayan Erdogan, söyle konustu:“Avrupa ülkeleri 0 civari. Peki bizde? Komisyonu ile bakinca 15-16-17. Burada yatirim olur mu? Yatirim olsa dahi burada sikinti var. Ayaklari üzerinde duramayan yatirimci var.”

'EKONOMIK DENGESIZLIK TEMEL FAY HATTI'

Erdogan, ekonomik dengesizligin, Dogu ile Bati ve Kuzey ile Güney arasindaki iliskilerin temel fay hatlarini olusturdugu degerlendirmesinde bulundu. Cumhurbaskani, “Ekonomik uçurumlari kapatmadan beseri dalgalanmalarin önüne geçemeyiz. Asil olan üretimi ve ticareti daha dengeli hale getirmek” diye konustu.

HaberTürkBU HABERE YORUM YAPIN!
Yorumunuz site yöneticileri tarafından onaylandıktan sonra bu alanda görünecektir.

BU HABERE YAPILMIŞ YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu siz yapın.

KUR'AN-I KERİM

NAMAZ VAKİTLERİ

FACEBOOK'TA RİSALEANTEP