NurPlast

Cumhurbaskani Erdogan: Zalimler Için Yasasin Cehennem

Motiur Rahman Nizami için bir ses duyamadik. Niye? Çünkü idam edilen bir Müslüman ve bir alim.

Cumhurbaskani Recep Tayyip Erdogan Yerli ve Milli irade programi'nda konustu. Erdogan,Banglades'te Motiur Rahman Nizami'nin idamindan duydugu derin üzüntüyü Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin "Zalimler için yasasin cehennem" sözü ile dile getirdi.

Erdogan'in konusmasindan satir baslari:

Banglades'te Motiur Rahman Nizami'nin idamindan duydugum derin üzüntüyü sizlerle paylasmak istiyorum. Dakka büyükelçisini geri çagirdik. Zalimler için yasasin cehennem.

Mazlumlarin hakkini savunmazsak bu millet bize hakkini helal etmez. Terör örgütüne karsi tavizsiz bir mücadele yürütüyoruz. Suriye'deki Irak'taki Türkistan'daki kardeslerimizin yaninda yer aliyoruz. Hiç geri adim atmadan dünya 5'ten büyüktür diyoruz. BM Güvenlik Konseyi'nin 5 üyesine 195 ülkenin kaderi terk edilemez.

MÜSLÜMAN OLDUGU IÇIN KIMSENIN SESI ÇIKMADI

Motiur Rahman Nizami için bir ses duyamadik. Niye? Çünkü idam edilen bir Müslüman ve bir alim.

AB'nin tavrini görüyorsunuz. Terörle mücadelede tavrinizi yumusatmaliymisiz. Ne zamandir Türkiye'yi idare etmeye basladiniz. Kim size bu yetkiyi verdi? Bunlar nasil demokrat? Eger Ab Türkiye yerine terör örgütünü muhattap alacak kadar küçülmeye raziysa bizim açimizdan hiçbir sorun yok.

DAIS kendilerine eylem yaptiginda dünyayi ayaga kaldiranlar, Türkiye'yi ayni örgütle mücadelesinde yalniz biraktilar.

KENDI ÜLKELERINDE EYLEM YAPILDIGINDA DÜNYAYI AYAGA KALDIRANLAR...

Biz iki tane gülücügünüze bu vatanin degerlerini degismeyiz. Bize milletimizin gülücügü yeter. Biz 35 yildir terörle mücadele eden bir ülke olarak bu meselenin üzerinden geliriz ama Avrupa ülkeleri bu isin altindan kalkamaz. DAIS kendi ülkelerinde eylem yaptiginda dünyayi ayaga kaldiranlar Türkiye'yi yapayalniz birakmistir.

Kilis sehrimize neredeyde her gün roket saldirisi yapiliyor, DAIS'in saldirilarin 130'u askin vatandas ve güvenlik görevlimizi kaybettik. DAIS'in Suriye'deki 3 bin mevzisini vurduk, bin 300 mevzisini yok ettik. 2011'den beri 3 bin 500 kisiyi sinir disi ettik. Terör örgütleriyle böyle bir mücadele yürüten ülkeye "Bu isten vazgeç, terör tavrini yumusat demek terörün yaninda yer almaktan baska bir sey degildir.

Gereken adimlari tek basimiza atmaktan çekinmeyecegiz, gerekirse kendi göbegimizi kendimiz kesecegiz. Kilis meselesi DAIS konusunda mücadelede içtenligi gösterecek bir turnusol kagidi vazifesi görecektir. Kilis'i Halep'i umursamayani biz de umursamama hakkina sahibiz.

YENI TÜRKIYE'YI AVRUPALI DOSTLARIMIZLA ÇIZMEKTEN YANAYIZ

Shengen, vize biz bu isleri bitirdir. Imzalarini attik. Simdi çiktilar 72 madde öne sürdüler sonra da terörü araya sikistirdilar. Güney Amerika'dakilere sen böyle bir sey uyguluyor musun? Bunlarin sebebini ne oldugunu çok iyi biliyoruz. Kimse baska bir sey anlatmasin. Önümüzdeki dönemde ya Avrupa Birligi ile iliskileri nihayete kavusturacagiz ya da kendimize yeni bir yol çizecegiz. Bizim tercihimiz yeni Türkiye'yi Avrupali dostlarimizla çizmekten yana. sabah

"ZALIMLER IÇIN YASASIN CEHENNEM SÖZÜ" NE ZAMAN SÖYLENDI?

Bediüzzaman Said Nursi, Osmanli Devleti bünyesinde savas dönemlerinde hizmet veren, olaganüstü yetkilerle donatilmis Divan-i Harb-i Örfî mahkemesinde yargilanir.

31 Mart 1909 ayaklanmasi esnasinda Üstad Bediüzzaman, yayinladigi makaleler ve askerlere yaptigi konusmalarla yatistirici bir rol oynamisti. Ancak olaya karistigi iddia edilerek tutuklandi ve Istanbul’da bulunan Divan-i Harb-i Örfî’de, idam talebiyle yargilandi. Daha sonra “Iki Mekteb-i Musibetin Sehadetnamesi veya Divan-i Harb-i Örfî” adiyla nesredilen savunmasinin ardindan beraat etti.

Bu hadiseye ismi karisan on bes kadar hoca idam edilmisti. Bediüzzaman Said Nursi, onlar mahkeme binasinin bahçesinde asili durduklari ve kendisi de pencereden onlari gördügü bir halde muhakeme olundu. Mahkeme baskani Hursid Pasa’nin “Sen de seriat istemissin?” sorusuna Üstad Bediüzzaman su cevabi verdi:
“Seriatin bir hakikatine, bin ruhum olsa feda etmeye hazirim. Zira seriat, sebeb-i saadet ve adalet-i mahz ve fazilettir. Fakat, ihtilâlcilerin isteyisi gibi degil!”

Üstad Bediüzzaman’in divan-i harpteki bu kahramanca müdafaasi, o zaman iki defa tab edilip nesredilmisti. O dehsetli mahkemeden idamini beklerken beraat etmis ve mahkemeye tesekkür etmeyerek, yolda Bayezid’den Sultanahmed’e kadar, arkasinda kalabalik bir halk kitlesi mevcut oldugu halde, “Zalimler için yasasin Cehennem! Zalimler için yasasin Cehennem!” nidâlariyla ilerledi.BU HABERE YORUM YAPIN!
Yorumunuz site yöneticileri tarafından onaylandıktan sonra bu alanda görünecektir.

BU HABERE YAPILMIŞ YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu siz yapın.

KUR'AN-I KERİM

NAMAZ VAKİTLERİ

FACEBOOK'TA RİSALEANTEP