NurPlast
10/12/2015 | A+ | A-

Allah’im! Bu zalimligi sona erdir

 Diyanet Isleri Baskanligi tarafindan bu yil 11-18 Ekim tarihleri arasinda kutlanan ve temasi “Cami ve Namazla Arinma” olarak belirlenen “Camiler ve Din Görevlileri Haftasi” faaliyetlerinde terör saldirilari kinandi.


Ankara’da yasanan saldiriya iliskin açiklamalarda bulunan Diyanet Isleri Baskani Mehmet Görmez, “Ankara’da dünden beri büyük bir hüzünle izledigimiz sahneler, insanin aklini, kalbini, bedenini sattigi zaman ne hale düsebilecegini gösteriyor. Cenâb-i Hak hepimizi muhafaza eylesin, milletimiz üzerinde oynanan her türlü fitneyi, fesadi, oyunu bosa çikarsin” dedi.

Insan ne kadar vahsi olabiliyor

Onlarca insanin zalimce, gaddarca katledildigine sahit olduk diyerek üzüntüsünü belirten Görmez, “Seyrederken insan sunu söylemekten kendini alamiyor: ‘Allah’im senin yarattigin bu kul, insan ne kadar zalim, ne kadar gaddar, ne kadar vahsi olabiliyor’ Allah’im bulusmamizi, insanligi kusatan bu siddetin, gaddarligin, bu zalimligin sona ermesine vesile eyle” dedi.

Dirilis namazda

Gençlerle namazi konusmak için bir araya geldigini, namazla arinmayi, namazla dirilmeyi konusacaklarini belirten Görmez, “Bana sorarsaniz, bir insanin birey olarak, bir toplumun, bir milletin en büyük kaybi ne olabilir? En büyük kayip bir insan için nedir? Insanlar bazen servetlerini, evlâtlarini, dostlarini, kaybediyor, ama Kur’ân-i Kerim çok daha büyük bir kayiptan bahseder mü’minler için. Peygamberleri ve çocuklarini saydiktan sonra en büyük kaybi yasayan bir nesilden bahseder” diye konustu. Meryem Sûresinin 59. âyetini (“Nihayet onlarin pesinden öyle bir nesil geldi ki bunlar namazi biraktilar; nefislerinin arzularina uydular. Bu yüzden ileride sapikliklarinin cezasini çekecekler.”) okuyan görmez gençleri namaza dâvet etti.

AABU HABERE YORUM YAPIN!
Yorumunuz site yöneticileri tarafından onaylandıktan sonra bu alanda görünecektir.

BU HABERE YAPILMIŞ YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu siz yapın.

KUR'AN-I KERİM

NAMAZ VAKİTLERİ

FACEBOOK'TA RİSALEANTEP