NurPlast

Urfa Bediüzzaman Mevlidi 12 Temmuz aksaminda yapilacak

Urfa Bediüzzaman Mevlidi 12 Temmuz aksaminda yapilacak
Urfa Bediüzzaman Mevlidi 12 Temmuz aksaminda yapilacak

 Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin 1960 yilinda Urfa'da vefat etmesinden sonra kesintisiz olarak her yil düzenlenen Urfa Bediüzzaman Mevlidi bu yil 12 Temmuz 2015 Pazar günü yatsi namazindan sonra yapilacak.
 
Basta Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed (asm) ve bütün peygamberler, sahabeler, evliyalar olmak üzere vefatinin 55.yili münasebetiyle Bediüzzaman Said Nursi ve manevi sehitlerimizin ruhlarina bagislanmak üzere mevlid-i serif ve hatim okunacak.
 
Tamamen Sanliurfali Risale-i Nur Gönüllüleri tarafindan organize edilen mevlide Bediüzzaman Hazretlerinin hayattaki talebeleri ile Türkiye ve dünyanin dört bir yanindan misafirler katiliyor.
 
Her Ramazan ayinda Kadir gecesinden bir gece önce terip edilen Mevlid, özellikle Nur talebelerinin biraraya gelerek görüsmelerine de vesile oluyor.
 
Her yil düzenlenen mevlid, Ramazan’in 25. gecesi (12 Temmuz 2015) yatsi namazindan sonra Hz. Ibrahim'in (as) dogdugu makam ve Bediüzzaman hazretlerinin ilk defnedildigi yer olan Dergâh Camiinde okunacak.BU HABERE YORUM YAPIN!
Yorumunuz site yöneticileri tarafından onaylandıktan sonra bu alanda görünecektir.

BU HABERE YAPILMIŞ YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu siz yapın.

KUR'AN-I KERİM

NAMAZ VAKİTLERİ

FACEBOOK'TA RİSALEANTEP