NurPlast

Bediüzzaman Külliyesi Ankara’da kuruluyor

Bediüzzaman Külliyesi Ankara’da kuruluyor
Bediüzzaman Külliyesi Ankara’da kuruluyor

 Bediüzzaman Said Nursi’nin talebelerinden Said Özdemir, Ankara’da kurulacak külliyenin ayrintilarini Akit’le paylasti. Komplekste cami, imam hatip lisesi, konferans salonu, arsiv ve müze bölümleri yer alacak.

 
Üstad’in saff-i evvel talebelerinden Said Özdemir, projenin ayrintilarini paylasti. Insa ettikleri ve Bediüzzaman Said Nursi’nin ismini verdikleri caminin etrafini düzenleyeceklerini belirten Özdemir, 4 bin metrekarelik alan satin aldiklarini söyledi.
 
Özdemir, komplekste caminin yani sira kiz ile erkek ögrencilerin ayri egitim görebilecegi imam hatip lisesi, konferans salonu, arsiv ve müzenin yer alacagini anlatti.
 
SAHSI ESYALARI ARSIV BÖLÜMÜ’NDE OLACAK
 
Arsive Bediüzzaman’in bugüne kadar nesrolmamis 4 bin civarinda mektubunu ve kitaplarini aktaracaklarini dile getiren Özdemir, müze bölümünde ise Zübeyir Gündüzalp tarafindan teslim edilen Üstad’in sahsi esyalari, giysileri, kendi sardigi gibi duran sarigi, cübbe ve tesbihlerinin sergilenecegini belirtti. Said Özdemir ayrica, Bediüzzaman’in hayattayken bindigi ve su anda Isparta’da bulunan taksiyi de külliyede sergilenmek üzere getireceklerini ifade etti.
 
AkitBU HABERE YORUM YAPIN!
Yorumunuz site yöneticileri tarafından onaylandıktan sonra bu alanda görünecektir.

BU HABERE YAPILMIŞ YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu siz yapın.

KUR'AN-I KERİM

NAMAZ VAKİTLERİ

FACEBOOK'TA RİSALEANTEP