NurPlast

Risale-i Nurlarin basimi kurallara baglanacak

Risale-i Nurlarin basimi kurallara baglanacak
Risale-i Nurlarin basimi kurallara baglanacak

 Risale Haber-Haber Merkezi

 
Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, "bundan sonra herkesin kendi kafasina göre Risale basma haksizligina son verilecek. Sadelestirme ve benzeri adlar altindaki suiistimaller de son bulacak. Yanlis yapanlar mahkemeler yoluyla dersini alacak" dedi.
 
Akgündüz, son günlerdeki bandrol tartismalari ile ilgili soyal medya üzerinden açiklama yapti:
 
Risale-i Nurlarin basimi ile alakali çok güzel günler yasanacak ve her sey kurallara baglanacak. Su andaki hükümet Agabeylerin de gayretiyle, Nurlarin nesrini engellemiyor; belkimaddi ve manevi tedbirler aliyor.
 
Bildiginiz gibi, Üstadimizin açik vasiyetleri var ve basim konusunda yetkilendirdigi Agabeyler var. Ayrica veraset ilami ile mirasçiligi sabit olan ve aslinda Üstad'in mutlak vekilleri arasinda yer alan Abdülmecid Agabey'in torunu Seyda kardesimiz var. 
 
Yine bildiginiz gibi, Üstadimiz Risale-i Nurlarin nesrini emin ellere teslim ettigi gibi, telif ücretini de iman ve Kur'an hizmetini yürüten kardeslere vasiyet etmis. Yakin akrabalari maddi ve manevi konuda tamamen emin insanlar. Çünkü evlad-i Resuller.
 
Agabeylerin de gayretiyle Kültür Bakanligina bütün belgeler sunulacak; kimin nesir hakki oldugu ortaya çikacak; böylece herkesin kendi kafasina göre Risale basma haksizligina son verilecek. Artik resmi yetkili olanlar disinda hiç kimse basamadigi gibi, sadelestirme ve benzeri adlar altindaki suiistimaller de son bulacak. Yanlis yapanlar mahkemeler yoluyla dersini alacak.BU HABERE YORUM YAPIN!
Yorumunuz site yöneticileri tarafından onaylandıktan sonra bu alanda görünecektir.

BU HABERE YAPILMIŞ YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu siz yapın.

KUR'AN-I KERİM

NAMAZ VAKİTLERİ

FACEBOOK'TA RİSALEANTEP