NurPlast

Kabatas'taki ikinci lince Bediüzzaman sözü ile sert tepki

Kabatas'taki ikinci lince Bediüzzaman sözü ile sert tepki
Kabatas'taki ikinci lince Bediüzzaman sözü ile sert tepki

 Risale Haber-Haber Merkezi

Yeni Safak yazari Abdülkadir Selvi, Istanbul Kabatas'ta Gezi olaylarina katilan bazi eylemcilerin taciz ve hakaretine maruz kalan Zehra Develioglu ile ilgili tartismalari Bediüzzaman Said Nursi'nin sözleri yorumladi.

Ortaya çikan son görüntülerden sonra Develioglu'nu suçlayanlara sert tepki gösteren Selvi, Develioglu'nun "yalancilikla suçlanarak" ikinci bir lince daha maruz kaldigina dikkat çekti.

Kabatas olayinda kendisnin bir kadini savundugunu belirten Selvi, "Ben çocuklu genç bir anneye yapilanlara karsi çiktim. Ben basörtülü oldugu için tacize ugrayan bir kadina yapilanlarin hesabini sordum. Bu suçsa ben bu suçu islemeye devam edecegim. Bu bir ayipsa ben bu ayibi islemeye devam edecegim. Bu benim için hayatimin en serefli mücadelelerinden biri olacak. Eger basörtülü bir kadina saldiri olursa bunu yazmayan kalemi kirar atarim, o kalemi neyleyim. Eger basörtülü bir kardesime saldiri olursa onu savunmayan dili keser atarim, o dili neyleyim. Bu benim boynumda bir seref levhasi olarak asili duracak" dedi.

Selvi, yazisini Bediüzzaman Hazretlerinin sözleri ile tamamladi:

"Bu noktada son söz birçok zulme maruz kaldigi halde, zalimlerin karsisinda boyun egmeyen, 'Yasasin zalimler için cehennem' diyen Bediüzzaman Hazretleri'nin...

Bediüzzaman, Mektubat'ta 28. Mektubun, 'Dördüncü Risale olan Dördüncü mesele' bahsinde, Hud Suresi'nin 'Zalimlere en küçük bir meyil dahi göstermeyin; yoksa ates size de dokunur' ayetini söyle izah ediyor: 'Zulme degil yalniz alet olani ve taraftar olani, belki edna bir meyil edenleri dahi dehsetle ve siddetle tehdit ediyor. Çünkü riza-i küfür, küfür oldugu gibi zulme riza da zulümdür. Iste, bu ehl-i kemal, kamilane, su ayetin çok cevahirinden bir cevherini söyle tabir etmistir:

'Muin-i zalimin dünyada erbab-i denaattir,
Köpektir zevk alan sayyad-i biinsafa hizmetten.'

Yazinin tamami için TIKLAYINIZBU HABERE YORUM YAPIN!
Yorumunuz site yöneticileri tarafından onaylandıktan sonra bu alanda görünecektir.

BU HABERE YAPILMIŞ YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu siz yapın.

KUR'AN-I KERİM

NAMAZ VAKİTLERİ

FACEBOOK'TA RİSALEANTEP