NurPlast

Bütün uyarilara ragmen Risale-i Nur'u sadelestiriyorlar

Bütün uyarilara ragmen Risale-i Nur'u sadelestiriyorlar
Bütün uyarilara ragmen Risale-i Nur'u sadelestiriyorlar

 Risale Haber-Haber Merkezi

Risale-i Nur'un sadelestirilmesine yönelik basta Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin hayattayken yaptigi uyarilari ve Nur talebelerinin itirazlarini dikkate almayan Ufuk yayinlari sadelestirilmis yeni kitaplari piyasaya sürüyor.

Zaman Gazetesi'nde yer alan habere göre Lemalar ve Sözler’den sonra Mektubat da sadelestirilerek yayinlandi. Gazete haberine göre sirada Asa-yi Musa var.

Haberde, "Risale-i Nur Külliyati’ni, bu eserleri aslindan okumakta zorlanan kesimlerle de bulusturmak amaciyla Ufuk Yayinlari’nin baslattigi sadelestirme çalismalarinda yeni bir dönemeç daha dönüldü.Yayinevinin, Lemalar ve Sözler’den sonra yayina hazirladigi Mektubat ile birlikte artik külliyatin dört temel kitabindan üçü, genis kitlelerin istifadesine sunulmus oldu. Yayinevi yetkilileri, Sualar’in da yayinlanmasinin ardindan, iman hakikatlerini farkli kesimlere de ulastirma misyonlarinin büyük ölçüde hayata geçmis olacagini söyledi" ifadeleri yer aldi.

Konu ile ilgili gerek Risale-i Nur'dan gerekse ilmi anlamda her türlü itirazi yapan Nur talebelerini dikkate almayan Ufuk Yayinlari yetkililerinin açiklamalari da tepkiyle karsilaniyor.

Özellikle "Sadelestirerek iman hizmetini genis kesimlere ulastiriyoruz" benzeri açiklamalara karsi "Bununla, sadelestirmeye itiraz eden Bediüzzaman Hazretleri ve Nur talebelerinin sanki iman hizmetinin genislemesini istemiyor gibi bir anlam çikiyor. Bediüzzaman HazretleriRisale-i Nur'la ilgili her türlü serh, izah, açiklama ve yorumun yapilabilecegini, iman hizmetini genis kesimlere bu sekilde de ulastirilabilecegini söylemesine ragmen sadelestirme israri farkli sonuçlara yol açiyor" degerlendirmesinde bulunuluyor.

Haberde yayinevi editörüne “Hiç mi olumsuz tepki almadiniz?” sorusu yöneltiliyor. Editör ise bu kadar büyük itirazlari sanki yokmus gibi degerlendiriyor.

Risale-i Nur'un sadelestirilmesi ile ilgili tüm ayrintilar, tartismalar için TIKLAYINIZ

 BU HABERE YORUM YAPIN!
Yorumunuz site yöneticileri tarafından onaylandıktan sonra bu alanda görünecektir.

BU HABERE YAPILMIŞ YORUMLAR
a.dervis mandiraci1/5/2015 12:37:31 AM

Bu sadelestirme isi tabu haline getirildi.Sadelestirilen metinleri okuyup ta Imansiz olan mi var?Kur''animiz yüzden fazla,risaleler 50 civarinda lisana çevrildiginde ses yok, sadelestirme de kiyamet kopuyor.Bir eserin orjinali mevcut oldugu sürece korkulacak bir sey yoktur.Niyet iyi / kötü ise Ahiret nasilsa var.Eser sahibi ile yapanlar orada hesaplasir.Müslümanlarin malini çarçur edene,satafata harcayana,yüzbinlerce mülteci müslüman kadinin pazarlanmasina,Yüzbinlercesinin de iskence,sehit edilmesine ses yok.Her Allahin cc günü sadelestirme.Allah bu zulümler yanibasinizda iken ne yaptiniz diye sorar mi sormaz mi?Ahirette Öncelikle bu sorulmayacaktir.Emin olunuz.Ama sirf siyaset ve menfaat ugruna bile bile serden taraf olanlar veya bu konu üzerinden açikca kin ve nefret kusanlar Allahin huzurunda ne cevap verecekler bakalim.Hiç Kur''an okunmuyor mu?Allah için Kur''an okuyun.IKRA BISMIRABBIKELLEZI HALAK.HALEKAL INSANE MIN ALAK.IKRA VE RABBÜKEL EKRAM..

KUR'AN-I KERİM

NAMAZ VAKİTLERİ

FACEBOOK'TA RİSALEANTEP