NurPlast

Gaziantep Üniversitesi Senatosu: Her türlü vesayete karsiyiz.

Gaziantep Üniversitesi Senatosu: Her türlü vesayate karsiyiz.
Gaziantep Üniversitesi Senatosu: Her türlü vesayate karsiyiz.

   Gaziantep   Üniversitesi  Senatosu Rektör Prof. Dr. Yavuz Çoskun'un baskanliginda toplanarak son günlerde , ülkede   yasanan   gelismeleri   degerlendi ve toplantinin  ardindan bir açiklama  yayinladi

Gelismelerin  dikkatlice  izlendigi  ve vesayetin her türlüsünün sonlandirilmasi istenen senato bildirisinde su ifadelere  yer   verildi :

'Gaziantep  Üniversitesi  Senatosu olarak, son zamanlarda  ülkemizde   yasanan  gelismeleri dikkatle izlemekle birlikte, insan haklari, hukuk devleti ve demokratik ilke ve degerlere inancini kamuoyu ile paylasiyoruz. Bundan önce oldugu gibi, bugün karsi karsiya oldugumuz sorunlarin üstesinden gelinmesinde, birlik beraberlik içerisinde tek adresin Kurtulus Savasini kazanan ve nice büyük basarilara imza atan Türk Milleti'nin temsili mekani olan Türkiye Büyük Millet Meclisi oldugunu kabul, onun iradesinde disaridan yapilacak her türlü müdahaleyi reddediyoruz. Demokrasimizin bir daha asla kesintiye ugratilmamasini, etik disi kamu yetkisi kullaniminin önlenmesini ve vesayetin her türlüsünün sonlandirilmasini insan haklarina dayali hukuk devletinin insasinin tek yolu olarak görüyor, mesru demokratik siyasi rekabetin anayasal düzende yetkisini milletten alan siyasal aktörler tarafindan gerçeklestirilmesi gerektigine inaniyoruz.'BU HABERE YORUM YAPIN!
Yorumunuz site yöneticileri tarafından onaylandıktan sonra bu alanda görünecektir.

BU HABERE YAPILMIŞ YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu siz yapın.

KUR'AN-I KERİM

NAMAZ VAKİTLERİ

FACEBOOK'TA RİSALEANTEP