NurPlast

Zübeyir Gündüzalp Agabeyin siyasi tercihlerimize isik tutan bir mektubu

Zübeyir Gündüzalp Agabeyin siyasi tercihlerimize isik tutan bir mektubu
Zübeyir Gündüzalp Agabeyin siyasi tercihlerimize isik tutan bir mektubu

 ZÜBEYIR GÜNDÜZALP AGABEYIN SIYASI TERCIHLERIMIZLE ILGILI BIR MEKTUBU

Biz ahrar,  yani hürriyetçiyiz. Hürriyetçi bir Partiden basa kim geçerse geçsin o hürriyetçi partiyi destekleriz. Mühim olan o partinin tüzügüdür. Baskaninin orada bir reyi (oy) vardir. Seyhülislam seçmiyoruz ki, takvasina bakalim. Siyasetçi seçiyoruz. Fikrimize dost olsa yeter.

Bir siyasetçi tam dindar olamaz. Tam dindar olan da siyasetçi olmaz. Isim ve sahislar degisebilir. Ama ölçüler degismez. Biz ölçülerimize uyanlari destekleriz; kisileri ve isimleri degil. Sahneden düsenleri sahneye çikarmak bizim isimiz degil. Ölçülerimize uyan bu ölçülerle millet ekseriyetinin destegini kazanan kim olursa olsun, biz onu reylerimizle destekleriz.

Meslegimizde milletin ekseriyetinin hüsn-ü teveccühünü kaybetmis, mazi olanlarla istikbale yürünmez. Onlarla kaybedecek zamanimiz yoktur Bizim disimizda gelisen ve degisen sartlarda, Meydana gelen durumda ileriye bakariz.

Dava ve dairemizi kullandirtmayiz. Ahde vefamizi, hayirli hizmetlerini yâd ederek gösteririz. Bu bir hakperestliktir. Düsene vurmayiz; saksakçisi da olmayiz. Havanda su dövmeyiz. Mualla ve muazzez üstadimiz "demokratlar ittihad-i islama inkilâp edecektir" demistir.

ISIM VE ÜNVAN OLARAK DEGIL, demokrat düsünce, siyaset olarak anlayis olarak ittihad-i islama, Islam ülkeleriyle münasebetlerin inkisafina inkilâp edecektir.

ZÜBEYIR GÜNDÜZALPBU HABERE YORUM YAPIN!
Yorumunuz site yöneticileri tarafından onaylandıktan sonra bu alanda görünecektir.

BU HABERE YAPILMIŞ YORUMLAR
abdullah11/13/2015 7:08:11 AM

sevgili kardeslerim benim yorumumu neden yayinlamadiniz

abdullah11/12/2015 2:08:59 AM

aziz ve siddik nur kardeslerim cenabi hak bizi dost dogru yolu üzerinde ayaklarimizi sabit kilsin amin evvela sunu belirtmeyi üzerime bir borç biliyorum sav efendimiz diyor ki dilsiz seytan olup hakikati saklamayin... kardeslerim Allah bizi insan etmis islam etmis elhamdulillah sümme elhamdulillah milyarlar insan içinden bizi seçmis dini islami nasib etmis bizimde çok çalisip çok anlatmamiz lazim... kardeslerim bizim partimiz pitirtimiz çalgimiz çakirtimiz yoktur bizim inancimiza göre yaratan cenabi hak yarattiklarina hüküm va`z edende odur ancak.. bu konuda ayet hadisler çoktur zarurat i diniyedir... dinden taviz verip demokrasiyi dogrudur diye kabul etmek o kisinin imaninda sikintisi oldugunu gösterir Allah muhafaza... bir müslüman evvela suna kesinlikle iman etmelidir ki benim Rasülü ekremim sav efendimiz Hz Muazi yemene vali atiyor ve soruyor ey muaz insanlara ne ile hükmedeceksin Hz Muaz cevap veriyor sirasiyla kur an ile sünnet ile içtihadim ile heyhaat dinimizde demokrasiyi helal görenleri Allah islah eylesin çok vahim bizim dinimiz islamdir düsturumuz Muhammedin sav in yoludur asla taviz verilemeyecek bir mevzudur taviz verenler tavizin neticesi tokatlarini yiyorlar kardeslerim bu konuda uyanik olalim müslüman arastirandir imani saglam olandir hakikati haykirandir Cenab i Hak hepimize iman selameti versin amin

Mustafa Alan5/25/2015 12:39:01 PM

Bu mektup, eger dogruysa, Zubeyir Agabeyin "Siyasal Islam ve Siyasal Islamcilar"konusundaki görüsleri ile Bediüzzaman''in "siyaset ve Islam", "siyasal Islamcilik" konusuna bakis açisi, bir de "Bu vatanda dört parti var.." diye devam eden açiklamasi çerçevesinde degerlendirildiginde saglikli bir sonuca ulasilabilir kanaatindeyim.

Teoman Keskin4/3/2015 7:06:30 PM

ZÜBEYIR AGABEY''in bu mektubunun kaynagini e-mail''ime gönderebilir misiniz ?

halil toykun5/2/2014 9:59:02 PM

kaynak varmi ?acaba

KUR'AN-I KERİM

NAMAZ VAKİTLERİ

FACEBOOK'TA RİSALEANTEP