NurPlast
11/14/2013 | A+ | A-

Zeytinin yapragi bile sifa

kusaktir aktarlik yapan Bilici, zeytin agacinin yapraklarinin da birçok rahatsizliga iyi geldigini söyledi
Zeytinin yapragi bile sifa

 Gaziantep'te 3 kusaktir aktarlik yapan Bülent Bilici, köylerde isinma amaçli olarak kullanilan ve bilim adamlari tarafindan her geçen gün farkli farkli hastaliklara sifa oldugu söylenilen zeytinin, agacinin yapraklarinin da birçok rahatsizliga iyi geldigini söyledi.

Bilici, zeytin yapraginin müsterilerinde en çok merak uyandiran bitkilerden birisi oldugunu kaydederek, "Elmaci pazarinda agabeyimle birlikte 3'üncü kusak olarak aktarlik yapiyoruz. Önce dedem, babam simdi de biz yapiyoruz bu isi. Burada sattigimiz zeytin yapragi en çok merak uyandiran bitkilerden bir tanesi. Köylerden gelen müsterilerimiz oluyor. Bize 'bu zeytin yapragini ne yapiyorsunuz? Biz bunlari köyde isinmak için yakiyoruz. Isinma amaçli kullaniyoruz'diyorlar. Biz de onlara bu zeytin yapraklarini yakmamalarini, bize getirmelerini söylüyoruz. Onlara'bu zeytin yapraklarini buraya koyalim sifa verelim' diyoruz" dedi.

Zeytin yapraginin sekeri dengeleme, zayiflama ve kolesterole olan faydalarini dile getiren Bilici,"Bunun en büyük özelligi seker, tansiyon ve kolesterole iyi geliyor. Bu tür rahatsizliklarda veriyoruz. Vücutta insülin dengesini düzenliyor. Sekeri dengeliyor ve kisi normal gündelik hayatina devam ediyor. Düzenli içildigi zaman zayiflamaya da yardimci oluyor. Aci bir bitki oldugu için istahi kesiyor. Vücuttaki yaglari yakiyor" diye konustu.

Zeytinin son zamanlarda arastirmalar sonucunda birçok faydasinin ortaya çiktigini aktaran Bilici,"Zaten herkes zeytinin çok faydali oldugunu biliyor. Bilim adamlari da son yillarda yaptigi arastirmalarla zeytinyagi ve zeytinin faydalarini bilimsel olarak kanitlamislardir. Vücuda etkisi, vücuda faydasi sadece bizler tarafindan degil, bilim adamlari tarafindan da televizyonlarda, dergilerde, gazetelerde halka aktariliyor. Bunu biz doktor kontrolünde ilaçlarla birlikte kullanimini da tavsiye ediyoruz" seklinde konustu.

Risale Haber

IHABU HABERE YORUM YAPIN!
Yorumunuz site yöneticileri tarafından onaylandıktan sonra bu alanda görünecektir.

BU HABERE YAPILMIŞ YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu siz yapın.

KUR'AN-I KERİM

NAMAZ VAKİTLERİ

FACEBOOK'TA RİSALEANTEP