NurPlast
11/8/2013 | A+ | A-

Hastanelerde imam uygulamasi

Hastanelerde imam uygulamas
Hastanelerde imam uygulamas

 Basbakan Yardimcisi Bülent Arinç, Sirbistan'in Belgrad-Nis otoyolunda geçen hafta meydana gelen trafik kazasinda agir yaralanan ve halen hayati tehlikesi bulunan TRT ekibini tasiyan aracin söförü Serhat Alp’i tedavi gördügü hastanede ziyaret etti.

 
Belgrad’daki hastanede bir dini merkezin bulundugunu, buradaki din görevlisiyle kisa bir görüsme yapmaya firsat buldugunu ifade eden Arinç, sunlari kaydetti:

INSANLAR INANÇLARI NE GEREKTIRIYORSA BILMEK ISTER
 
‘’Bir papazla tanistim. Belki kilise gibi içerisi tanzim edilmisti. Ben suna inaniyorum; hastalarimizin özellikle morale çok ihtiyaci olabilir. Bu çok güzel bir uygulama. Sayin Büyükelçi'den aldigim bilgilere göre, Müslüman hastalar için gerektiginde hemen imamlar gelebiliyor, kendilerine verilebilecek konularda fikir verebiliyorlar. Böyle bir uygulama beni çok mutlu etti, bu çok önemlidir. Insanlar inançlari ne gerektiriyorsa onu yapmak ve bilmek isterler. Müslüman din adamlarinin da hastanede vazife yaptiklarini ögrenmek beni gerçekten mutlu etti. Çünkü özellikle hastalik zamanlari hem hasta için hem hasta sahipleri için moralin yüksek tutulmasi gereken zamanlar.’’
Tarih : 08.11.2013 Kaynak : AA
Risale AjansBU HABERE YORUM YAPIN!
Yorumunuz site yöneticileri tarafından onaylandıktan sonra bu alanda görünecektir.

BU HABERE YAPILMIŞ YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu siz yapın.

KUR'AN-I KERİM

NAMAZ VAKİTLERİ

FACEBOOK'TA RİSALEANTEP