NurPlast

Harf Inkilabi Islam’dan uzaklasmak için yapildi

Yavuz Bülent Bakiler, “Harf inkilabi Islam'dan ve Kur'an'dan uzaklasmak için yapilmistir” dedi
Harf Inkilabi Islam’dan uzaklasmak için yapildi

 Her Cumartesi gecesi 23.10'da SkyTürk360'da ekranlara gelen Karakutu'da bu hafta Türkiye'de gerçeklestirilen harf inkilabi tartisildi. Zaman zaman gergin anlarinda yasandigi programda moderatörler; Fikri Akyüz ile Fatih Bayhan'in ortami basariyla sakinlestirmesi ise dikkatlerden kaçmadi.

Program konuklarindan Yavuz Bülent Bakiler Türkiye'deki 'harf inkilabi' ile SSCB'de gerçeklestirilen 1917 sosyalist devriminin ayni oldugunu öne sürdü. Bakiler, komünist Rusya'da insanlarin dinden uzaklastirildigini da vurgulayarak ayni durumun Türkiye'de de gerçeklestirildigini iddia etti.

HARF INKILABI ISLAM’DAN VE KURAN’DAN UZAKLASMAK IÇIN YAPILDI!

"Cumhuriyet yönetimini tenkit etmek düsmanlik olarak görülüyor" ifadesini de kullanan Yavuz Bülent Bakiler hararetli geçen programda su cümlelere yer verdi; "Atatürk de bir insandir. Onun da yanlislari olmustur. Elestirmek düsmanlik degildir. Dil, din ve musikide inkilap olmaz. Dil devrimi olmaz, dili ortadan kaldirir. Osmanli'nin elbette hatalari var, Cumhuriyet'in de hatalari var. Osmanli'nin edebiyatta Farsça'yi kullanmasi yanlis. 'Harf inkilabi Islam'dan ve Kur'an'dan uzaklasmak için yapilmistir.' Osmanli bizim serefimizdir. Cumhuriyet'in ilk kuruculari arsivimizi Bulgaristan'a satti.Sapka devriminden sonra mezar taslarindaki sariklar, fesler yikildi. 1946 yilinda demokratik nizama geçtik. Köy Enstitüleri'nin kapatilmasi gayet isabetli olmustur. Milletimizin dili öztürkçe degildir. Çocuklarimizi öztürkçeye mahkum etmek irticadir."

KAYNAK: ROTAHABERBU HABERE YORUM YAPIN!
Yorumunuz site yöneticileri tarafından onaylandıktan sonra bu alanda görünecektir.

BU HABERE YAPILMIŞ YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu siz yapın.

KUR'AN-I KERİM

NAMAZ VAKİTLERİ

FACEBOOK'TA RİSALEANTEP